84
edits
No edit summary |
|||
| Line 118: | Line 118: | ||
|Divinegon | |Divinegon | ||
|Xenlon | |Xenlon | ||
|} | |||
==Menu== | |||
{| border="1" cellpadding="2" | |||
|+ | |||
|- | |||
! Japanese !! Romaji !! Literal !! NES !! GBC !! Mobile/Switch | |||
|- | |||
|はなす | |||
|Hanasu | |||
|Talk | |||
|TALK | |||
|N/A | |||
|N/A | |||
|- | |||
|じゅもん | |||
|Jumon | |||
|Spells | |||
|SPELL | |||
|CAST | |||
|Spells | |||
|- | |||
|つよさ | |||
|Tsuyosa | |||
|Strength | |||
|STATUS | |||
|INFO | |||
|Status | |||
|- | |||
|どうぐ | |||
|Dougu | |||
|Tools | |||
|ITEM | |||
|ITEM | |||
|Items | |||
|- | |||
|そうび | |||
|Soubi | |||
|Equipment | |||
|EQUIP | |||
|N/A | |||
|N/A | |||
|- | |||
|しらべる | |||
|Shirauberu | |||
|Examine | |||
|SEARCH | |||
|N/A | |||
|N/A | |||
|- | |||
|さくせん | |||
|Sakusen | |||
|Tactics | |||
|N/A | |||
|PLAN | |||
|Misc. | |||
|} | |} | ||
edits