6,452
edits
No edit summary |
|||
Line 20: | Line 20: | ||
===[[Dragon Quest V]]=== | ===[[Dragon Quest V]]=== | ||
Midheal is learned by the following: | |||
{| cellspacing="0" cellpadding="2" border="1" | |||
!style="background:#77479B; color: white;"|Name | |||
!style="background:#77479B; color: white;"|Level | |||
|- | |||
|[[Nera Briscoletti|Nera]]||-- | |||
|- | |||
|[[Chimaera/recruit|Chimaera]]||-- | |||
|- | |||
|[[Cross eye/recruit|Cross eye]]||-- | |||
|- | |||
|[[Revaulting horse/recruit|Revaulting horse]]||-- | |||
|- | |||
|[[Cureslime/Recruit|Cureslime]]||3 | |||
|- | |||
|[[Conkuisitor/recruit|Conkuisitor]]||5 | |||
|- | |||
|[[Slime knight/recruit|Slime knight]]||5 | |||
|- | |||
|[[Healslime/recruit|Healslime]]||7 | |||
|- | |||
|[[Epipany/recruit|Epipany]]||10 | |||
|- | |||
|[[Conkuistador/recruit|Conkuistador]]||10 | |||
|- | |||
|[[Hero (Dragon Quest V)|Hero]]||11 | |||
|- | |||
|[[Hero's Son (Dragon Quest V)|Son]]||12 | |||
|- | |||
|[[Jailcat/recruit|Jailcat]]||15 | |||
|- | |||
|[[Hawk man/recruit|Hawk man]]||15 | |||
|} | |||
===[[Dragon Quest VI]]=== | ===[[Dragon Quest VI]]=== |
edits